Fogyás?

szivgorbe.gif
Amit javasolunk az >>>
nem csak fogyókúra, hanem testsúly-kontroll !!
AMI MEGMARAD HA AKAROD!!
Az egészséged megőrzése, újjáépítése, a karcsúsítás
a Te elhatározásodon múlik
Képzeld el magad ilyen karcsúnak Vigyor
Egy híres szakember előadása az összefüggésekről

Ahogy Norbi a bevezetőjében is említette nem a termékeit vagy őt akarjuk reklámozni, hanem az összefüggésekre szeretnénk felhívni a figyelmet ezzel a videóbetéttel.

Mottó:Egy valódi testsúly-kontroll nem a kilók és a kalóriák számolgatásán, hanem egy új, egészséges életstílus elsajátításán alapszik. Persze a következmény az egészséges és harmonikus fogyás, ha következetes vagy, akkor ez meg is marad. Minden a fejben kezdődik.

A honlapon több különleges technológia is van amely jelentősen segíti a súlyfelesleg tervezett (elhatározás szerinti) csökkentését, a jó minőségű étrendi-kiegészítőkön kívül itt kiemelném a búzafű, atisztítókúra témákat a jódbevitelt .

A leghatékonyabb és legegyszerűbb (költség szempontjából) viszont az almaecet és méz, valamint afokhagyma oldalainkon leírtakat kombinálni a ráhangolódás valamint az életmódtippek tanácsainkkal.

Az alábbi tippekkel a saját testsúly-kontroll program kialakításához
adunk segítséget (szigorúnak tűnő de egyszerű szabályokkal).


Javasolt lehetőségek
Ráhangolódás
Egyszerű természetes diéta-programok
Gyors fegyelmezett tisztulás és fogyás (Clean9)
Tartós eredményes, fegyelmezett, rostbeviteles tisztítás és fogyás
Hatalmas fogyás alvás közben a horkolás is megszűnik!!
A ráhangolódás előkészítés alapjai 21-35 nap,
hogy szokásoddá váljon 
(írj erről naplót akár a->bolg.hu-n)
1. Igyál több vizet!
A  fő szabály: ne csak akkor igyál, ha szomjas vagy! Igyál meg napközben (testsúlyfüggő) legalább tíz-tizenöt pohár (2 dl, szénsavmentes alacsony ásványi-anyag tartalmú) ásványvizet vagy újratisztított energetizált (EMOTO VÍZ) ivóvizet,  illetve fő étkezések előtt húsz-harminc perccel egy-egy nagy pohár (3 dl) jó vizet.
Az ásványvíz mellett (vagy helyette) ihatsz (cukormentes) gyógyteát, gyümölcs- és zöldségleveket is. Fontos tudnod, hogy ha a testsúlycsökkentési időszakod alatt még edzel is (ez lényegesen növeli a hatékonyságot), még több folyadékra van szükséged.
Lehetőleg ne igyál nagy mennyiségű folyadékot az étkezések alatt – még vizet se,  csak kortyolgass (öblögess). Fontos, hogy szénsavas üdítőt, cukrozott italt semmiképp sem szabad innod, alkoholt csak  ritkán (esetleg egy egy pohár vörösbor naponta).

2. Ne kevesebbet, hanem mást és többször egyél!
Ha akármilyen program ideje alatt kevesebbet eszel, anyagcseréd lelassul, ami egyenes út a súlygyarapodás felé. Az anyagcseréd helyes működése, illetve vércukorszinted egyensúlya érdekében egyél a nap folyamán minél több alkalommal (min 5x), rendszeres időközönként.
Válassz lehetőleg cukormentes, vörös hús és fehér-liszt-mentes, sószegény ételeket, friss gyümölcsöt, zöldséget. Mindig csak kis adagokat egyél, hogy elkerüld a kísértést, válassz fél adagot, vagy egykisebb tányért, és mindig csak azt pakold tele. Csak annyit egyél amivel éppen elkerülöd az éhségérzetet.

3. A leves legyen az első
Minden főétkezést kezdj egy kis bögre meleg levessel (tészta levesbetét nélkül) esetleg sajttal, zöldségekkel. A leves eltelít, így nem leszel annyira éhes, és jóval kevesebbet fogsz enni a főmenüből.

4. Fejtsd meg, mi az, ami téged fal fel (hasznos szakirodalom itt)
Gyakran a negatív érzelmek, például a stressz, az unalom, a düh, a magány, a szeretet és a siker hiánya, vagy egy betegség (néha megalapozatlan) gyanúja vezetnek oda, hogy nagy mennyiségben veszel magadhoz egészségtelen ételeket.
Ha tudatosan próbálod elsajátítani azt a képességet, hogy többlet étel nélkül szállj szembe mindezekkel, hosszútávon biztosíthatod magadnak a karcsúságot. A lelkedet is meg lehet erősíteni, ismerd meg a sikerhez vezető utat. Ne feledd: amit gondolszt, beszélsz, eszel, azzá leszel.

5. Néha belefér a nassolás
Ha le akarod adni a plusz kilókat, és nem akarod, hogy gyomrod egész nap korogjon, stabilizálnod kell a vércukorszintedet, amihez pedig elengedhetetlen, hogy a főétkezések között, délelőtt, illetve délután nassolj egy kicsit (+tízórai, +uzsonna).
Persze válassz (cukorszegény) egészséges finomságokat, például gyümölcsöt vagy zöldséget, müzlit, joghurtot, és teljes kiőrlésű készítményeket.

6. Lassíts! (+Slow Food)
Egyél mindig nagyon lassan, ugyanis legalább húsz perc szükséges ahhoz, hogy ne csak a gyomrod, de az agy is azt érezze, hogy jóllaktál. Emiatt, ha gyorsan eszel, könnyen túllépheted a megengedett mennyiséget, és túlterheled a gyomrod.
Rágj meg minden falatot legalább negyvenszer, a nyáltermelés az emésztés része, érdekes dolgokat fogsz tapasztalni.

7. Add meg a módját!
Mindig egyél terített asztalnál, és koncentrálj magára az étkezésre. Ha például tévénézés közben eszel, lazán hátradőlve a kanapén, könnyen azon kaphatod magad, hogy nem figyeltél, és már a harmadik adag sütid is elfogyott..
Időnként jutalmazd meg magad és a családodat, gasztronómiai élményt nyújtó éttermi programokkal. Próbáld kialakítani otthon is az elegáns környezetet az étkezéshez.

8. Maradj mozgásban!
Ha nem is edzel rendszeresen, fontos, hogy egész nap mozogj (napi 30-40 percet intenzíven), és ne lassulj le túlságosan, legyen szó akár bevásárlásról, lépcsőzésről. A kiadós (min. 1 óra) séta is "intenzív" mozgás.

9. Légy felkészült, tervezz!
Találd ki előre, hogy mit fogsz enni másnap, így könnyebben ellenállhatsz a kísértésnek. Ha a munkahelyeden eszel, csomagold el, ami a vacsorából maradt, vigyél gyümölcsöt, zöldséget, levest vagy salátát, növényi magvakat és gyógynövényes teafiltert.

10. Ne vásárolj éhesen!
Ha úgy mész el bevásárolni, hogy közben éhes vagy, nehezen kerülheted el, hogy minden, amit megkívánsz, a kosaradban landoljon. Ezért mindenképp egyél előtte, illetve készíts bevásárló listát, és szigorúan tartsd magad ahhoz.

11. Nyers erő
Bármit főzöl is, tálalj hozzá mindig olyan ételt is, ami nyers, és alaposan meg kell rágni (min.40x). Még a leves mellé is válassz egy kis darab nyers zöldséget.
Ha ugyanis jól megrágod az ételt, az emésztőenzim-termelődés serkentésével nagyban hozzájárulsz anyagcseréd kiegyensúlyozott működéséhez.

12. Légy jóllakott!
Ha megéheznél, egyél olyan leveseket, vagy igyál olyan turmixokat, melyek kalóriaszegények, viszont könnyen eltelítenek. Válassz például krumplilevest vagy tejes gyümölcsturmixot (cukor nélkül).
Ha már reggelire fogyasztasz belőlük, valószínűleg kevesebbet fogsz enni a nap folyamán.

13. Bújj korán az ágyba!
Ha legkésőbb fél 11-kor lefekszel aludni, elegendő időt hagysz testednek – májadnak –, hogy nyugodtan elvégezze az általában 11 óra és hajnali 2 óra között zajló napi méregtelenítést.
A máj egészséges működése pedig alapfeltétele az egészséges emésztésnek.

14. Fő a rendszeresség
Próbálj meg minden nap ugyanakkor enni. A rendszertelen evés vércukorszint-ingadozáshoz, hirtelen feltörő éhségérzethez, valamint az anyagcsere-működés lelassulásához vezethet.
Az eltervezett szabályokat (szabályok nélkül nem megy) következetesen legalább 21 napon keresztül minden nap ugyanúgy tartsd be. Ha valami nem sikerül, újra kell kezdeni. Ha ezt betartod csak akkor válik  szokásoddá.

15. Reggelizz, mint egy király!
Tartsd meg a régi mondás elveit, vagyis reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus. Nagyon fontos, hogy vacsorára jóval kevesebbet egyél, mint ebédre.

16. Vacsorázz korán!
Fontos, hogy elegendő időt biztosíts emésztésednek a táplálék feldolgozására, a salakanyagok kiürítésére, illetve a pihenésre, ezért este hat után már semmiképp se egyél.

17. Légy nyugodt!
Egyél olyankor, amikor nyugodt vagy, és semmiképp se állj neki főétkezésnek, amikor túlságosan feldúltnak érzed magad.
Ha nem tudsz megnyugodni, jobb, ha a túl nagy mennyiség elfogyasztása helyett egy egyszerű levest vagy egy pohár gyümölcslevet választasz.

18. Ne mérd meg magad túl gyakran!
Ne mérd meg magad minden egyes nap végén, hiszen, ha nem tapasztalsz rövid idő elteltével látványos eredményt, könnyen elkeseredhetsz.
Emellett fontos, hogy egy valódi súlycsökkentő időszak és az egészséges táplálkozás nem a kilók és a kalóriák számolgatásán, hanem egy új, egészséges életstílus elsajátításán alapszik.

19. Étrendi kiegészítők!
Sajnos ma már sem a gyümölcsök, sem a zöldségek nem biztosítják -az elmúlt 20 év alatt 70%  csökkenő tartalom a WADA szerint - a megfelelő vitamin, ásványi-anyag, enzim ellátást. Mindezek ellenére  a lehetőség szerinti maximumot kell naponta ezekből elfogyasztani.
Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a jó egészség szinthez szinte lehetetlen étrendi kiegészítők nélkül hozzájutni, mivel naponta több kiló friss zöldséget és gyümölcsöt kellene megenni és megemészteni. A tápanyag felszívódásával hasznosulásával is sok probléma van, tehát takarítani és méregteleníteni is kell rendszeresen, de nem mindegy hogy mivel és hogyan.
Kiemelten kell megemlíteni a jódbevitelünk kezelését, amely a súlyfelesleges leadásában az egyik központi probléma. Negyven felett már menetrendszerűen jelentkeznek a kor (elhasználódási) problémák is, ilyenkor segíthet egy komplex regenerációs program.

20. Tervezd meg a programod
A fentiek alapján tervezd meg a napi programod, legyen benne intenzív mozgás is. Írd le magadnak a főbb szabályokat. Gondolj arra minden reggel, hogy egy csodálatos, békés, sikeres és eredményes napod lesz. Ehhez nagyon sok szeretet is kell. Annyi szeretetet kapsz amennyit adsz (többnyire mástól kapod vissza).
Az első (kicsi) eredmény csak egy hónap után jelentkezik, de hidd el hónapról hónapra jobban érzed majd magad. Ne hagyd abba, ne hallgass a kisördögre a fejedben, ne hallgass a csúfolódó "jóakaróidra" sem !

Táplálkozási piramis (mértékkel)

 Tartsuk be a híres természetgyógyász legfontosabb tanácsát:
Valahogy sehogy sem akarunk belenyugodni abba, hogy az ember napi szükséglete mindössze
100 gr. fehérje, 100 gr. zsír, valamint 300-400 gr. szénhidrát. Más szóval:
 
Ha naponta fele annyit ennénk, mint jelenleg, sokkal jobban éreznénk magunkat.

Diéta kövéreknek és soványaknakDr.Alexander Sztrasnij Idézetek a természetgyógyász könyvből
Az evés örömélményt nyújt az embernek, melytől semmi esetre sem szabad megfosztani. Ezért aztán a diéta fogalmát nem úgy fogjuk kezelni, mint a táplálék megvonását, hanem mint optimálisan kiegyensúlyozott, teljes értékű táplálkozást. 
Természetgyógyászati tevékenységem során hegynyi szakirodalmat olvastam át, táplálkozástudományi szakemberekkel találkoztam, mégsem váltam egyetlen egy konkrét irányzatnak sem a képviselője, melynek ajánlásait betegeim kezelése közben folytonosan betartanám.

Vajon miért? Mert az emberek csak ritkán képesek gyökeresen megváltoztatni táplálkozási szokásaikat, és bármit is mondanék nekik, száz beteg közül csupán tíz, legfeljebb húsz tartaná be a valóságban is az általam adott diétikus tanácsokat. 
No és a többi nyolcvan? 
Megköszönné a jó tanácsokat és továbbra is azt enné, amit korábban. Ezért nem arra fogok törekedni, hogy megnyerjem Önt valamelyik szekta számára, amelyik a leghelyesebb táplálkozást hirdeti.
Az egyes megközelítési módok leírását sem szándékozom e helyütt megtenni, e célra egy külön könyvet kellene megírni. Mindössze az univerzális elvek kifejtésére törekszem. 

Az egyik ilyen elv a következő:
Fogyassza azt, ami Önnek ízlik, s ne azt, amit az okos könyvek tanácsolnak. 

Minél több dietológiai közleményt olvas, annál nehezebben igazodik el a dologban. Az egyik irányzat szerint csakis a nyers élelmiszerek tartalmaznak "életerőt", a konyhai tűzhely az emberiség legfőbb ellensége.
A másik koncepció pont az ellenkezőt hirdeti. Szerinte a feldolgozatlan étel káros az egészségre. Az ételek bármelyikét az egyik rendszer majdhogynem orvosságnak tartja, a másik pedig méregnek.
A legérdekesebb az, hogy mindkét irányzatnak igaza van. Az az igazság, hogy ugyanaz az élelmiszer az egyik embernek hasznos, míg a másiknak tönkreteszi az egészségét. És lehetetlen előre megjósolni, hogyan reagál az Ön szervezete az adott ételre anélkül, hogy először meg ne kóstolná.


Mindenből a mértékletesség alapján kell fogyasztani
Egyedül Ön tudja kiválasztani, mi az, ami Önnek jót tesz, és eldönteni, mitől kell tartózkodnia.

Az optimális táplálkozás következő szabálya: 
Egyetlen ételt sem kell túlzásba vinni. Minél változatosabb az étrend, annál jobb a közérzet.

Az emberi szervezet életműködéséhez kb. 60 különböző összetevő szükséges: fehérjék, zsírok, szénhidrátok, 20 féle aminósav, amelyből 8 mással nem pótolható, 12 vitamin, 16 féle ásványi anyag.
Mindez a táplálékkal együtt jut be a szervezetbe. A macskáknak a Whiskast találta ki az ember. Ez olyan ideális táplálék, amelyben minden megvan, amire a macskáknak szükségük van. Az ember azonban semmi ilyesmit nem talált fel saját magának. Ezért aztán minél változatosabb, annál jobb.
Ha viszont Ön nap, mint nap folyton csak ugyanazt eszi, ne is próbáljon tablettákkal vagy a természetgyógyász segítségével megszabadulni a krónikus fáradtság tól, gyakori fejfájástól, álmatlanságtól. Mindaddig senki és semmi nem segít, amíg Ön nem változtat táplálkozási stílusán.

Mikor és mennyit együnk?
Egyes felfogások a következő mondáshoz tartják magukat: reggelidet edd meg magad, ebédedet oszd meg barátoddal, vacsorádat add ellenségednek. Ezt azzal indokolják, hogy a munkanap elején - mint ahogy az autót is megtankolják - a szervezetet fel kell tölteni.
Alvás előtt viszont felesleges jóllakni, mert mindaz csak zsírrá alakul. Mások viszont azt mondják, hogy motorunkat pont este kell feltölteni.
Az emésztés ugyanis vérbőséget idéz elő a béltraktusban, mely az agytól elvonja a vért, ezért álmosak leszünk. Ugyan miért küzdjünk ebéd után az elalvással a munkahelyen? Inkább emésszen és aludjon az ember otthon, ahol azt kedvére megteheti. 


Mi lehet asz optimális e nézetek között?
 Indítványozom, azokról vegyünk példát, akik nem tudnak olvasni, vagyis az állatokról. 
Ne akkor együnk, amikor "úgy szokás", hanem akkor, ha éhesek vagyunk.
Igen ám, de ott van az ebédszünet. Ha nem élünk vele, később nem lesz rá időnk. Odahaza sem alkalmazkodnak mindenkihez az étkezési idővel. A reggeli, ebéd, vacsora mindenkinek egyazon időben van. Ez így helyes.
Reggel, délben és este is enni kell. A kérdés csupán az, – mennyit? Minden embernek megvan a saját bioritmusa. Ettől függ a hangulat, munkaképesség, az alvás.
Az élettani folyamatok is a bioritmustól függenek. Ezért az egyik ember reggel, a másik délben, a harmadik pedig este éhes. Lehetséges, hogy ez a születésünk időpontjától függ.
Azoknál, akik éjszaka születtek, a fiziológiai mátrix reggel kívánja meg a táplálkozást, akik pedig nappal születtek, estefelé éheznek meg. Ha tehát Ön reggel nem éhes, ne egyék sokat csupán azért, mert "meg kell tankolni az autót".
Érje be egy csésze teával, kávéval, egy almával vagy éppen egy szendviccsel. A hiányt pedig pótolja akkor, amikor ténylegesen megéhezik.
Mit tegyünk ha állandóan éhesek vagyunk
Egyik hölgyismerősömnek van egy macskája, amelyik soha nem hagyja el a házat. Ha csak nem alszik, egész nap ide-oda mászkál, és valahányszor útjába kerül a tányérja, nagy kelletlenül megeszi, amit benne talál.
Ez az egyetlen elfoglaltsága, unalmában 15-20 percenként ugyanazt megismétli. Amit "állandó éhségérzetnek" nevezünk, nem valódi éhség, hanem unaloműző rítus vagy ősi félelem az éhenhalástól. Igyekezzék valami mással lekötni magát és szabaduljon meg attól a tudatalatti félelemtől, hogy elfogy az étel, s nem lesz mit ennie.
Ahogy Lucretius Carus mondta: "Az ősember a táplálékhiányba pusztult bele, mi pedig a bőségbe".

Hogyan állapítsuk meg mennyi táplálékra van szükségünk?
Valahogy sehogy sem akarunk belenyugodni abba, hogy az ember napi szükséglete mindössze 100 gr. fehérje, 100 gr. zsír, valamint 300-400 gr. szénhidrát. Más szóval: 
Ha naponta fele annyit ennénk, mint jelenleg, sokkal jobban éreznénk magunkat.

Sok hölgybetegem kér arra, hogy szabadítsam meg a felesleges kilóktól. Mindig megkérdezem őket, sokat esznek-e. Tízből kilenc azt válaszolja: "Nem, nem sokat. Csak annyit, mint mások". Ez egyes alkoholista páciensek válaszait is eszembe hozza.
Arra a kérdésre "Sokat iszik?", azt válaszolják: "Nem, nem sokat. Amennyit az ismerőseim. Nem többet napi fél liter pálinkánál." A dundi hölgyek nem füllentenek, mert az asztalnál valóban nem esznek többet másoknál. Csupán arról "feledkeznek meg", hogy emellett egész nap van valami a szájukban, legtöbbször valami édes sütemény. 
Nem csupán a túlsúlyos hölgyeknek, hanem a sovány férfiaknak is figyelmébe ajánlom a kiegyensúlyozott táplálkozás utolsó alapszabályát: 
Ételünknek legalább felét a zöldség és gyümölcs tegye ki.
Ezzel - úgy vélem, - majdnem mindegyik táplálkozási irányzat egyetért. De ha evés után mégiscsak meg kívánunk egy süteményt, hát vegyünk egy mély lélegzetet, és tartsuk benn a levegőt, ameddig tudjuk. Ismételjük meg néhányszor a gyakorlatot.
Hamarosan elmúlik a vágy, hogy "bekapjunk valamit". Ha mégsem, tekintsünk bele "Akupresszúra" című fejezetünkbe és ennek alapján keressük meg fülkagylónkon azt a pontot, amely csökkenti az étvágyat.

Táplálkozási javaslatok problémák esetére (okok ha nem sikerül fogyni)

gyomorsav szintjét csökkenti az étkezés előtt fogyasztott friss káposzta- vagy sárgarépalé. A krumpli, lekvár, konzerv, cukrozott gyümölcs rendszeres fogyasztása viszont növeli.
Székrekedés. Van egy mondás: amilyen az étek, olyan a széklet. A tápláléknak a bélcsatornán való átjutását elősegíti a durva őrlésű lisztből készült kenyér, a sárgarépa, cékla, alma, káposzta és a narancs, a krumpli viszont lelassítja.
A reggeli székletet jól elősegíti, ha lefekvés előtt lassan megiszunk egy pohár kefirt, s benne egy evőkanálnyi étolajat. Ha ez sem segít, lapozza fel könyvünket az önmagunkon végzett hasmasszázsnál.
A máj betegségeket napi 15 deka túró elfogyasztásával lehet megelőzni.
Stressz, fáradtság Oka, hogy az agy nem képes energiatartalékot képezni és azt a vércukorból vonja el. Cukor van a mézben, édes süteményekben, fagylaltban, Coca-Colában és egyéb édesített italokban, gyümölcsökben, zöldségfélékben.
A szervezet jobban megküzd a stresszel, ha nem szenved hiányt fehérjében. Nagy fehérjetartalmával tűnik ki a hús, hal, tej, tojás, sajt, rizs, dió, mogyoró.
Az agy jó néven veszi, ha rendszeresen "megitatjuk" egy kis B1 vitaminnal, melyben gazdagok a zab, hajdina, bab, borsó, a tojássárgája, a veséből, májból, szívből, a csirke- és sertéshúsból készült ételek. Ilyen esetben azonban jobb, ha visszafogjuk a kávé és teafogyasztást.
Fejfájások Eredetük lehet a túlzott glükózfogyasztás. Ha Önnek gyakorta fáj a feje, csökkentse az édesség, kávé, alkohol élvezetét, s növelje a nem édes gyümölcsök, valamint a zöldségfélék részarányát.
Száraz bőr, hajkorpa. E tünetek a szervezet nátriumsóinak hiányára utalnak. Nátriumsókban gazdag táplálékok a tengeri halak, felvágottak, sajtfélék, különösen a juhsajt és a kenyér.
A biztonság kedvéért jól jön még egy kis B1 vitamin, amely a tejben, kefirben és májkészítményekben van bővebben. 
A bőrön jelentkező viszkető piros foltokat ajánlatos bekenni tej és alkohol3:1 arányú oldatával.
Reuma esetén a savanykás gyümölcsök - szilva, szőlő, narancs - fogyasztása célszerű.
csontritkulást a csont kálciumtartalmának "kioldódása" okozza. A folyamat leállítását tejtermékek, tojás, zöldségfélék, hal és húsételek fogyasztásával érhetjük el.
Görcsök Érgörcs, magas vérnyomás, az epehólyag, a méh és más üreges szervek görcseit jól gyógyítja a magnézium. Sok van belőle a búza-, zab-, hajdinakorpában, vajban, dióban, babban, aszalt gyümölcsökben. Ugyanilyen jótékonyan hat a PP vitamin, amelyből sok van a halban, húsban, különösképpen a májból készült ételekben. Rendszeresen igyunk céklalevet is.
Megfázás ellen a legjobb a C-vitamin, melyből a citrusfélék, káposzta, paradicsom, burgonya, csipkebogyó, fekete ribizli, sóskaborbolya sokat tartalmaznak. A lejobb megfázás elleni gyógyszer pedig a citromos tea.
Az íny- és torokgyulladást lizozimmal gyógyíthatjuk, mely a tyúktojásban található. A lizozimnak gyulladásgátló és immunitásfokozó hatása van. Oldjunk fel egy tojásfehérjét fél pohár vízben.
Az oldattal öblögessük szánkat. Az is hatásos, ha naponta megiszunk két nyers tojást. Íny- és torokgyulladás idején nem szabad csípős ételeket fogyasztani.
Pajzsmirigy-duzzanat (strúma) E betegség fellépésekor fogyasszunk minél több halat, főleg tengeri fajtákat.
fogfájást jól csillapítja egy kocka sertésszalonna, amit a fájós fog mellé kell tenni.
látás gyengülését megállíthatja, illetve lassíthatja az A vitamin, mely megtalálható a tonhal májában, a tyúktojás sárgájában, vajban, sárgarépában, hagymában, paradicsomban, narancsban és kajszibarackban.
hajhullást az E vitamin bevitelével tudjuk megállítani. A növényi olajok (napraforgó, kukorica, stb.), csipkebogyó, tojás sárgája, bab, borsó gazdagok e vitaminban. A haj növekedését serkenti az uborka leve is.
Szív ritmus zavarai tünetek akkor lépnek fel, ha kevés a káliumsó a szervezetben. Megszűnteti, de legalábbis enyhíti az aritmiát a mazsola, halételek és marhahús fogyasztása.
Ödéma Egy grammnyi cellulóz 4-5 gramm vizet képes a szervezetben megkötni és onnan eltávolítani. Ha Önnek a szív vagy a vesék gyengesége miatt ödémája van, jó, ha tudja, hogy az alapvető cellulóztartalmú ételek a sárgarépa, uborka, káposzta, retek, kapor, gomba, birsalma, narancs, körte és őszibarack. A túrónak is jó vízhajtó tulajdonsága van.
Az érelmeszesedést leggyakrabban a vér magas koleszterintartalma okozza, melyből sokat tartalmaz a velő, vaj, tejföl, tojás és máj. Ezeknek az ételeknek a visszafogásával csökkenthetjük a koleszterin bevitelét.
A szervezetben már felhalmozódott koleszterin felesleget pedig a pektin nevű vegyületekkel lehet megkötni és eltávolítani. A borsó, bab, szamóca, málna és a ribiszke különösen sok pektint tartalmaz. A túró is jó antiszklerotikus tulajdonságokkal rendelkezik.
rák megelőzése. Az utóbbi évek orvosi szakirodalma bizonyítja, hogy a sárga- és céklarépa, valamint a káposzta csökkenti, a hús fogyasztása viszont növeli a rák kifejlődésének esélyeit. Ötven évvel ezelőtt Svédországban a gyomorrák a halálos betegségek között az első helyen állt.
Mára ez a szám a férfiaknál 60-ról 17 %-ra, a nőknél pedig 8 %-ra esett vissza. Ennek magyarázata abban áll, hogy a svédek étrendjében korábban a hús, most viszont a zöldség és a gyümölcs van túlsúlyban.

Tatjána Garnik, a Kijevi Orvostudományi Egyetem Növényterápia Tanszékének vezetője pedig egyenesen azt javasolja, együnk meg naponta egy almát magostól, és soha nem kapjuk meg a rákot.
potenciazavarok enyhülését csokoládé, lágytojás, mandula, tea, kávé, rákételek, málna, paprika, osztriga, zeller, spárga és petrezselyem fogyasztásával érhetjük el.
Okkult táplálkozási tanácsok is léteznek. Ha valaki meddő és gyermeket szeretne, fogyasszon állatok, szárnyasok nemzőszerveiből készült ételeket. Vesebetegség esetén fogyasszunk veséből készült ételt. A szívbeteg egyen szívet. A gyomorfekélyes betegnek készítsünk ebédet marhagyomorból.
Az elmebetegségek agyvelőből készült étellel gyógyíthatók. Ez az okkult gyógyászat alapelve, mely összhangban van a homeopátia "hasonlót hasonlóval" alapelvével.

Kérem, próbálja ki Ön is. Úgy 3-4 éves lehettem. Emlékszem, apámat, aki orvos volt, sokáig ágyhoz kötötte a kínzó gyomorfekély. Semmiféle készítmény nem segített rajta.
Egyszer aztán édesanyám elment a vágóhídra, marhagyomrot vett és megfőzte ebédre. Ezt követően apám azt is elfelejtette, mi fán terem a gyomorfekély. Élete végéig akkor és azt evett, amikor és amit csak jónak látott, mégsem volt semmiféle gyomorpanasza.
Az egészséges táplálkozás egyúttal azt is jelenti, hogy tisztán kell tartanunk emésztőszerveinket. Mit tegyünk, ha az emésztő traktus - akár csak egy rendetlen lakás - rászorul a nagytakarításra?

A kitartó FOLYTATÁS (ne add fel) ha szorít az idő:

Az egyszerű belső tisztításról, a méregtelenítésről az előzőekben már írtunk, ez lassú, kíméletes és időigényes. Vannak gyors és jó módszerek is, ha sürgős a dolog. Ezeket sem nevezzük fogyókúrának, csak a súlyleadás első lépésének, csak akkor lesz maradandó ha egy új életmódprogramba építed be.
Gyors méregtelenítés, takarítás. "Forever Clean" program (írj naplót)
Mindenki tudja hogy testünk tele van az ételekkel, italokkal bevitt, és a környezetből származó mérgekkel, káros felesleges anyagokkal (+salak). A méreganyagokat zsírszövettel veszi körül a szervezetünk.A kevés mozgás miatt nem távoznak szervezetünkből.
Sok méreg, sok felesleges zsír. Ezek megzavarják és módosítják a keringési rendszerünk, szerveink hatékony működését. A karcsú egészséges test, a jó erőnlét és jó közérzet csak egy alapos takarítás után építhető újra.
Erre a lassú (3 hónapos) takarítás is alkalmas. De gyorsabb módszert is ismerünk. A ráhangolódás (1-20.) szabályait azonban továbbra is be kell tartani.
A folytatás ....++
Clean program egy tudományosan tervezett táplálék-kiegészítőkre épített test-regenerációs tisztító program első szakasza. Pontosságot, ráhangolódást (képes vagyok rá) , hitet, bizalmat és "némi" beruházást igényel.
Csak akkor vedd igénybe ha elszántad magad az általános tatarozásra, mély belső takarításra, és a sok mozgásra (szobakerékpározás közben is lehet TV-t nézni).
A program az immunrendszer gyors rendbetételének első fázisa. A folytatás a Lifestyle 30. A második fázis is viszonylag rövid, egy hónapos. Az igazi súlycsökkenés a harmadik fázisban (szinten-tartás) jelentkezik. Részletek? (kapcsolat) írj!
Rostbeviteles világbajnok jelölt
A  másik világbajnokjelölt testsúlykontrollos a rostbevitel szabályozását helyezi a középpontba. A tapasztalatok szerint ez a megoldás hasonlóan tartós és eredményes mint az előzőekben ajánlott, ha életmódváltással kombinálod. A neve Bios Life Slim, nézz utána Te is, és ne feledd az étrendi kiegészítők bajnokát, hosszabb távon ez őrzi meg az eredményeidet.
 !!!!!!
Fogyás alvás közben
Nos a végére hagytuk a leg valószínűtlenebb technikát, amiről szinte semmit sem tudunk, csak azt, hogy öszintén kezdődik, hatalmas eredményt ígér és teljesen ingyenes!! Ez annyira abszurd hogy ettől hihető, és kipróbálásra javasoljuk!!
Idézet: "
" Tudjuk és tudom azt, hogy egy puccos fogyókúra még nem fogja megváltoztatni az életed, mert az összes ma ismert fogyókúra elavult, és rendkívül idõigényes módszereken alapul. Persze ha sokáig csinálod elérhetsz kisebb sikereket, de a legtöbben hiába érnek el bármit is ugyanúgy visszahíznak, vagy egyáltalán nem fogynak egy dekát sem."

Na de akkor mi a megoldás?

Van egy olyan módszer, amit még csak most fedeztek fel a tudósok és még nem lett nyilvánosságra hozva, de ennek segítségével úgy fogyhatsz le, hogy nem kell érte csinálnod semmilyen étrend diétát, testmozgást, vagy bármilyen fogyókúrát mindössze el kell végezned egy 5 perces rendkívül könnyû gyakorlatot minden nap és egyetlen hét alatt akár 30 kilótól is megszabadulhatsz ALVÁS KÖZBEN!" 

Persze azért némileg utána jártunk, hogy miről is van szó. Valóban erős alapokon nyugvó, tudatos munkát igénylő módszer ez is. Csodák csak a fejünkben léteznek a gondolataink és a beszédünk álltal, Tehát csak jó próbálkozást tudunk javasolni annak aki már kifogyott a módszerekből. Itt van még egy cikk eről:
Van akinek "csak" kisebb túlsúlya (10-20 kg) van, viszont a súlyfelesleg miatti elváltozások követkettében horkol, (nem gyógyítható) ami a súlyfeleslegnél is nagyobb rizikófaktort eredményez.
Az ALVÁS közbeni fogyás eredményessége ezekben az esetekben szinte 100% a fogyás következménye viszont jelentős életminőség javulás!!


Nincsenek megjegyzések: